هوش مصنوعی

همزمان با گسترش استفاده از محصولات و خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی، موسسه تحقیقاتی معتبر گارتنر پیش‌بینی کرده که سرمایه‌گذاری در این زمینه به اولویت اول صاحبان مشاغل مبدل می‌شود.


گارتنر معتقد است مهم‌ترین کاربرد فناوری هوش مصنوعی در آینده کمک به صاحبان مشاغل برای اخذ بهترین تصمیم‌ها خواهد بود و مدیرانی که از این ابزار استفاده نکنند در رقابت با دیگر رقبا عقب خواهند ماند.

تحلیل‌گران گارتنر که در سمپوزیوم سالانه این شرکت حضور یافته بودند پیش‌بینی کردند که ظرف سه تا پنج سال آینده ۵۰ درصد از تمامی تعاملات تحلیلی انسان‌ها از طریق هوش مصنوعی رخ می‌دهد و بسیاری از بصیرت‌ها و بینش‌های افراد از همین طریق به دست می‌آید.

درک همین تحول عمیق در دنیای آینده باعث شده تا شرکت‌هایی مانند آی.بی.ام، آی.پی‌سافت، اپل، مایکروسافت و گوگل نرم‌افزارها و خدماتی را بر مبنای هوش مصنوعی عرضه کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به دستیار صوتی سیری اپل، دستیار صوتی کورتانای مایکروسافت، اسیستنت گوگل و غیره اشاره کرد. این برنامه ها با درک فرامین صوتی می‌توانند آن‌ها را انجام دهند و با درک اخلاق و خصوصایت هر فرد بر همین مبنا رفتار کنند.

هدف نهایی از این اقدامات بازسازی مغز انسان در دستگاه‌های الکترونیک و تقلید از فعالیت‌های آن است تا دستگاه‌هایی در آینده تولید شوند که قادر به افزایش دانش خود بر مبنای تجربیات کسب شده محیطی باشند و خروجی‌های خود را به طور دائمی ارتقا دهند. این سیستم‌ها با جمع‌آوری داده‌های جدید خود را به طور دائم با دنیا انطباق می‌دهند.

اگر چه خوش‌بینی‌های زیادی در مورد مزایای استفاده از هوش مصنوعی وجود دارد، اما برخی صاحب‌نظران هم نگران تسلط این نوع سیستم‌ها بر محیط زندگی انسان و تلاش آنها برای غلبه بر سازندگان خود هستند، دغدغه‌های که پیش از این در برخی فیلم‌های علمی و تخیلی مانند نابودگر یا بیگانه هم به تصویر کشیده شده است.

 

 

 

درباره ی جیتکس:

برای سی و هفتمین سال متوالی، از منظر صاحب نظران و پیشگامان تکنولوژی،  هفته ی تکنولوژی جیتکس؛  بعنوان رویدادی که میتواند بازی های تجارتی را به نفع کسب و کار شما تغییر دهد، شناخته و معرفی میشود و حضور در این رویداد که در دبی (شهر پیشگام  عرصه ی تکنولوژی) برگزار میشود؛ میتواند شانس بسیاری را برای موفقیت کسب و کارتان به ارمغان بیاورد. 

با ما تماس بگیرید:

فروش نمایشگاهی

برای تعامل با هفته ی تکنولوژی جیتکس

و بحث در رابطه ی راهکارهای موجود

برای مشارکت شرکتتان، لطفا ایمیل بزنید به:

marketing@irgitex.com

تماس با ما

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

info@imuzh.com
تلفکس: 2188175232 98+
تلگرام: 00971507146040

 

 

 

 

 

JoomShaper